IDA I FILIP, PRZYJACIEL KONI

Zapraszamy do przeczytania trzeciej części przygód Idy, Julki, Poli i Filipa.

Wielka Przygoda w Pradze!

Zaklęcie dla Golema, czyli Dominik, Ula i Wera na tropie zagadek i tajemnic czeskiej Pragi. Zapraszamy!

Żożo i Lulu wyróżniona!

Z przyjemnością informujemy, że nasza książka Żożo i Lulu otrzymała wyróżnienie w plebiscycie must have 2012 organizowanym przy Festiwalu Designu w Łodzi.

Feliks- kot astronauta

No cóż, Feliks Baumgartner nie był pierwszy... Oto prawdziwa historia dzielnego ulicznika- kota Feliksa, którego francuscy naukowcy wysłali w kosmos w 1963 r. 

Ida i konie z Zielonej Wyspy

Pamiętacie Idę, Julkę i Polę? Oto druga część przygód tej sympatycznej trójki. Tym razem Ida wyrusza do Irlandii...

Diego- Kot Krzysztofa Kolumba

Już dziś wraz z dzielnym kotem Diego bierzemy kurs na przygodę!
Wszystko to za sprawą najnowszej książki słynnego żeglarza i pisarza Andrzeja Urbańczyka.
Wspaniałe ilustracje przygotował Artur Gołębiowski. Zapraszamy!

Wyróżnienie dla Europy pingwina Popo!

Z przyjemnością informujemy, że nasza książka Europa pingwina Popo zdobyła wyróżnienie w organizowanym przez Polską Sekcję IBBY konkursie "Książka Roku 2011".

Ida, konie i reszta świata

Zabawna, wciągająca powieść Magdaleny Zarębskiej.
Zapraszamy do księgarń oraz do zakupów na naszej stronie- mamy bardzo atrakcyjne ceny!

Europa pingwina Popo!

W niezwykłą podróż po Europie zabierze nas pewien sympatyczny pingwin...

Żożo i Lulu!

Książkę można kupić: we wszystkich dobrych księgarniach, empikach, księgarniach internetowych (merlin.pl, empik.com, i innych), oraz bezpośrednio na naszej stronie.

Aktualności
Zaklęcie dla Golema. Praga - już w drukarni

 Miło nam poinformować, że książka Zaklęcie dla Golema. Praga (tekst: Krzysztof Petek, ilustracje: Olga Reszelska) niedługo znów będzie dostępna. Pod koniec stycznia przyjedzie z drukarni w nowej, lżejszej, podróżniczej wersji - z miękką okładką :)

Konkurs plastyczny: Kufer podróżny hrabiego Jana Potockiego

Trwa właśnie rok Jana Potockiego- pisarza (autora m.in. "Rękopisu znalezionego w Saragossie"), podróżnika, polityka, historyka, pierwszego polskiego archeologa i aeronauty.

Z tej okazji wraz z fundacją New Era Art zapraszamy do udziału w polsko-tunezyjskim konkursie plastycznym: Kufer podróżny hrabiego Jana Potockiego.

Trzeba w dowolnej technice przedstawić naszego podróżnika z jedną rzeczą niezbędną podczas wojaży na lądzie, morzu i w powietrzu...

Prace należy wysłać do 13 grudnia na adres: Fundacja New Era Art, Pałac pod Baranami, Rynek Główny 27, 31-010 Kraków.

Z pasją o literaturze i koniach

Magdalena Zarębska, autorka serii książek o przygodach Idy, Julki, Poli i Filipa podczas spotkań z dziećmi w szkołach opowiada o literaturze i swojej wielkiej pasji- koniach :)

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Inne Spojrzenie"

W Zespole Szkół Muzycznych w Sosnowcu podsumowano kolejną edycję Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Inne Spojrzenie" i otwarto wystawę pokonkursową. Projekt zrealizowało Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu pod honorowym patronatem Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF oraz Prezydenta Miasta Sosnowca.

Na uroczystość licznie przybyli laureaci z Polski oraz goście z Czech i Ukrainy. W tym roku temat przewodni Konkursu "Moja przygoda w kosmosie" zrealizowało aż 8315 uczniów z całej Polski oraz 19 państw z Europy, Azji i Afryki. Po raz pierwszy nadesłano prace z Pakistanu, Turkmenistanu, Cypru i Republiki Południowej Afryki. Grand Prix zdobył 19-letni Ching Yee Ng z Hongkongu. Organizatorom gratulujemy pomysłu na konkurs aktywujący dzieci z całego świata i cieszymy się, że nasze książki trafiły do nagrodzonych dzieci.

Wystawę można oglądać do 26 czerwca br.

Dzień Dziecka!

 Wszystkim Dzieciom życzymy wspaniałego dnia, pełnego cudownych niespodzianek i niezapomnianych przygód!

Konkurs: Święta Dookoła Świata!

Zapraszamy do udziału w konkursie:  Święta Dookoła Świata, który rozpoczął się dziś na na naszej stronie na Facebooku i potrwa do północy 8 grudnia. Do wygrania trzy zestawy: książka + bajkowy kubek.

Spotkanie z Krzysztofem Petkiem we Wrocławiu

28 października, w pięknej kamienicy przy wrocławskim Rynku, z młodymi Czytelnikami spotkał się Krzysztof Petek, autor "Zaklęcia dla Golema". Opowiadał o niezwykłych praskich przygodach Dominika, Uli i Wery.

"Czytaj dzieciom, bo warto"

Już 27 września rusza II edycja ogólnopolskiej kampanii "Czytaj dzieciom, bo warto". W ramach akcji Grupa Artystyczna "Fifik i Pepe oraz Przyjaciele" wyruszy w niezwykłą podróż po Polsce, by w galeriach i centrach handlowych spotkać się z dziećmi i rodzicami. Zapraszamy do zabawy i wspólnego czytania.

18. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

Znane nazwiska, niezwykłe spotkania, tysiące książek- tak zapowiada się 18. edycja Targów Książki w Krakowie. W tym roku Targi odbędą się w nowym miejscu w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO (ul. Galicyjska 9) i potrwają od 23 do 26 października.

Wszystkie nasze książki znajdziecie na stoisku D29. Zapraszamy!

Festiwal Książki Dziecięcej Tere-Fere

Zapraszamy na drugą edycję Festiwalu Książki Dziecięcej Tere-Fere, który odbędzie się w dniach 8-10 sierpnia w Centrum Sztuki Współczesnej w Zamku Ujazdowskim (Warszawa, ul. Jazdów 2).

10 sierpnia o godz. 14.00 z czytelnikami spotka się Krzysztof Petek- podróżnik, dziennikarz, pisarz, autor popularnych powieści przygodowych dla młodzieży oraz  książki dla nieco młodszych czytelników: "Zaklęcie dla Golema. Praga".

Spotkanie z Krzysztofem Petkiem we Wrocławiu

Zapraszamy na spotkanie i spacer z podróżnikiem i pisarzem Krzysztofem Petkiem do wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego w ramach Festiwalu Literatury dla Dzieci. Spotkanie rozpocznie się 27 maja o godz. 10.00.

Na tropie przygody- spotkanie z Krzysztofem Petkiem w Krakowie

Zapraszamy na warsztaty Krzysztofa Petka, które odbędą się 14 maja w Artetece Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie w ramach Festiwalu Literatury dla Dzieci. Rozpoczęcie o godz. 11.00.

 

 

Festiwal Literatury dla Dzieci już w maju!

Miło nam poinformować, że pierwsza edycja Festiwalu Literatury dla Dzieci rozpocznie się już 12 maja. Festiwal, jak twierdzą organizatorzy jest unikatowym, tak rozbudowanym wydarzeniem literackim w skali kraju adresowanym do dzieci, młodzieży oraz rodziców. To promocja czytelnictwa na miarę XXI wieku. Książki ożyją w przestrzeni normalnych z pozoru miast, by każdy mógł wejść w świat wyobraźni.

Wszystkie spotkania dla dzieci i młodzieży są oparte na aktywizujących metodach pracy dydaktycznej i metodyki zabawy, gdzie młodzi czytelnicy spotykają autora w roli kreatora literackich światów, pracującego razem z nimi, pełniącego rolę przewodnika po świecie literatury.

Jednym z gości Festiwalu będzie Krzysztof Petek, podróżnik, dziennikarz, pisarz, autor wydanej przez nas książki: "Zaklęcie dla Golema. Praga", który poprowadzi warsztaty w Krakowie i we Wrocławiu.

Festiwal odbędzie się w trzech miastach: w Krakowie (12.05- 18.05), Warszawie (21.05- 25.05), Wrocławiu (26.05- 1.06).

Więcej informacji na stronie: www.fldd.pl

"Żożo i Lulu" w Czułym Barbarzyńcy już w najbliższą niedzielę

Zapraszamy na Czułe Czytanki do księgarni Czuły Barbarzyńca na warszawskim Powiślu (ul.Dobra 31) w niedzielę, 13 kwietnia na godz. 11.00.

Tym razem czytana będzie nasza książka Żożo i Lulu (tekst: Elisabeth Duda, ilustracje: Agata Dudek, opracowanie graficzne: Poważne Studio).

 

 

Spotkanie z Magdaleną Zarębską w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Magdaleną Zarębską, autorką książek: Ida, konie i reszta świata, Ida i konie z Zielonej Wyspy oraz Ida i Filip, przyjaciel koni. Spotkanie odbędzie się w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu (Rynek 58), 8 kwietnia (wtorek) o godz. 17.00. Gospodarzem spotkania będzie Biblioteka- Światoteka.

Wstęp wolny!

Dzieciaki na Luzie już w najbliższą niedzielę!

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania audycji Dzieciaki na Luzie we wrocławskim Akademickim Radiu Luz (radioluz.pwr.wroc.pl) w niedzielę 16 lutego o godz. 9.00. Gościem programu będzie Magdalena Zarębska autorka książek o przygodach Idy. Słuchacze będą mogli wziąć udział w konkursie i wygrać książki: "Ida, konie i reszta świata", "Ida i konie z Zielonej Wyspy" oraz "Ida i Filip, przyjaciel koni".

Recenzja książki "Ida i Filip, przyjaciel koni"

Zapraszamy do przeczytania recenzji książki "Ida i Filip, przyjaciel koni" w portalu >> CzasDzieci.pl

Spotkanie z Magdaleną Zarębską w Hucule

W imieniu Autorki książek o przygodach Idy ("Ida, konie i reszta świata", "Ida i konie z Zielonej Wyspy" oraz "Ida i Filip, przyjaciel koni"), zapraszamy na spotkanie w najbliższą sobotę, 1 lutego o godz. 13.00, tam, gdzie wszystko się zaczęło, czyli do ORK HUCUŁ we Wrocławiu.

Więcej informacji i zapisy na >>> magdalenazarebska.blogspot.com

Nasza książka na Inno Design Tech w Hongkongu

W grudniu wystawa must have from Poland, a z nią nasza książka "Żożo i Lulu" (tekst: Elisabeth Duda, ilustracje: Agata Dudek, opracowanie graficzne: Poważne Studio), prezentowana do tej pory podczas europejskich targów i festiwali, tym razem zagościła w sercu Chin- Hongkongu na Targach Inno Design Tech Expo będących częścią największego w Azji wydarzenia poświęconego designowi- "Business of Design Week".

Więcecej na: www.lodzdesign.com

Pięknych Świąt!

W ten ciepły, piękny Dzień Wigilijny życzymy wszystkim Małym i Dużym wspaniałych, niezapomnianych Świąt oraz szczęśliwego 2014 roku!

Wrocławskie spotkania z Krzysztofem Petkiem

W tym tygodniu Krzysztof Petek, autor "Zaklęcia dla Golema", spotkał się z dziećmi w Filiach nr 4,7,47i 62 Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu. Opowiadał o podróżach, poznawaniu świata, ludzi, kultur. Pokazywał mapy i fotografie z wypraw. Zaprosił małych podróżników do Pragi- jednego z najpiękniejszych miast Europy, pełnego zabytków i... zagadek. Przez półtorej godziny tropili legendarnego Golema, odwiedzili cmentarz, labirynt luster i Nepomucena na moście Karola. 

Wrocławskie Targi Dobrych Książek

Serdecznie zapraszamy na 22. Wrocławskie Targi Dobrych Książek, które odbędą się w dn. 5-8 grudnia w zabytkowych wnętrzach odrestaurowanego budynku Dworca Wrocław Główny. Do dyspozycji wystawców i gości zostanie oddana galeria na piętrze i piękna Sala Sesyjna. Koniecznie odwiedźcie nasze stoisko: nr 9. Do zobaczenia!

Zapraszamy na spotkanie z Krzysztofem Petkiem, podróżnikiem, dziennikarzem i reportażystą, autorem książki "Zaklęcie dla Golema. Praga" 7 grudnia (sobota) w godz. 11.15-12.15, w sali F. Po spotkaniu autor będzie podpisywał książkę na naszym stoisku nr 9.

Na spotkanie z Magdaleną Zarębską, autorką książek: "Ida, konie i reszta świata", "Ida i konie z Zielonej Wyspy" oraz "Ida i Filip, przyjaciel koni" zapraszamy 8 grudnia (niedziela) w godz. 12.00-14.00, na stoisko portalu czasZdziećmi.pl. Autorka opowie o pracy pisarki, o bohaterach swoich książek i o wielkiej pasji, którą mogą być konie. Po spotkaniu autorka będzie podpisywała książki na naszym stoisku nr 9.

 

"Ida i Filip, przyjaciel koni" już w drukarni!

Najnowsza książka Magdaleny Zarębskiej: Ida i Filip, przyjaciel koni przyjedzie z drukarni nieco później- w listopadzie. Czekamy, aż wydrukują się wszystkie kalendarze :)

Magdalena Zarębska na Targach Książki w Krakowie

Wszystkie dzieci, które wybierają się na Targi Książki do Krakowa zapraszamy na warsztaty, które poprowadzi Magdalena Zarębska- autorka książek: Ida, konie i reszta świata, Ida i konie z Zielonej Wyspy oraz Ida i Filip, przyjaciel koni. Warsztaty odbędą się w stoisku portalu CzasDzieci.pl (nr F11), 26 października (sobota), godz. 14.00-16.00. Program warsztatów na temat koni i jeździectwa zapowiada się bardzo interesująco, z nauką tańca kowbojskiego włącznie!

Zdjęcia z warsztatów. Dziękujemy portalowi CzasDzieci.pl za udostępnienie.

LiteraTura I Wrocław 2013 już w sobotę!

Już w najbliższą sobotę, 31 sierpnia rusza akcja: LiteraTura I Wrocław 2013. Akcja ma promować czytelnictwo i polskich autorów.

Rozpoczęcie nastąpi o godz. 14:00 w Parku Teatralnym (Park im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu), gdzie pisarze spotkają się z czytelnikami. Na uczestników czeka mnóstwo interesujących wydarzeń, cała akcja potrwa do późnych godzin nocnych.

Szczególnie serdecznie zapraszamy na spotkanie z naszą autorką Magdaleną Zarębską w księgarni Matras przy ul. Świdnickiej 28. O godz. 17:30 autorka spotka się tam z czytelnikami i opowie o swojej pasji- koniach oraz oczywiście o książkach: "Ida, konie i reszta świata" i "Ida i konie z Zielonej Wyspy". W czasie spotkania będzie można otrzymać autograf pisarki, a także wziąć udział w konkursie.

"Ida i Filip, przyjaciel koni"- już w październiku!

Miło nam poinformować, że już w październiku trafi do księgarń trzecia część serii o przygodach Idy, którą pisze dla Was Magdalena Zarębska.

O czym przeczytacie tym razem? Będzie o miłości, bo zakochana jest i wnuczka, i babcia... O przyjaźni, która się kończy i tej, która się dopiero zaczyna. Dowiecie się czy rodzina Wysockich wróci do Polski, czy zostanie we Francji i jak to jest gdy świętuje się w Paryżu czesko-polską Wigilię.

"Zaklęcie dla Golema" w Pradze, czyli jak to wygląda w praktyce:)

Sprawdźcie jak "Zaklęcie dla Golema. Praga" sprawdziło się podczas wycieczki do... Pragi. Przeczytajcie recenzję książki >>> tutaj

Recenzja książki "Zaklęcie dla Golema. Praga"

Zapraszamy do przeczytania recenzji książki Zaklęcie dla Golema. Praga w portalu >>> CzasDzieci.pl

Rabat dla szkół!

Zapraszamy do skorzystania ze specjalnego rabatu dla szkół zamawiających książki na zakończenie roku.

Zainteresowanych prosimy o kontakt mejlowy: wydawnictwo@dookolaswiata.net

Żożo i Lulu jadą do Berlina!

Miło nam poinformować, że wystawa MUST HAVE FROM POLAND ponownie rusza w świat. Tym razem będzie ją można obejrzeć na 11. edycji DMY International Design Festival w Berlinie, w dniach 5-9 czerwca. Serdecznie zapraszamy.

Dzień Dziecka!

Wszystkim Dzieciom w dniu ich święta życzymy mądrych i fajnych rodziców oraz przynajmniej jednego prezentu. Gdyby okazało się, że tym prezentem jest książka- nie smućcie się. Książki są najlepsze!

Piszą o nas...

W czerwcowym numerze miesięcznika TWÓJ STYL, redaktor Agnieszka Jacobson-Cielecka podsumowuje wystawę MUST HAVE FROM POLAND w Mediolanie, którą w ciągu sześciu dni odwiedziło ponad 60 tys. osób. "Wszystko wskazuje na to, że eksponaty będą podróżować po Europie- zgłosiło się mnóstwo chętnych do zaprezentowania polskiego wzornictwa w galeriach".

Włochów najbardziej zachwyciły polskie rowery i właśnie książki dla dzieci, w tym nasza ŻOŻO I LULU!

Przypominamy, że na wystawie znalazły się przedmioty wyróżnione w plebiscycie MUST HAVE podczas Festiwalu Łódź Design.

Nasze książki w Książnicy Polskiej!

Miło nam poinformować, że nasze książki znajdziecie już także w sieci Książnica Polska.

Podsumowania, podsumowania...

 Podsumowanie wystawy MUST HAVE FROM POLAND 2013 w Mediolanie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i sprawdzenia jak prezentowała się nasza Żożo i Lulu >>> tutaj

 

 

Warszawskie Targi Książki

Serdecznie zapraszamy na Warszawskie Targi Książki, które odbędą się w tym roku na Stadionie Narodowym i będą trwały od 16 do 19 maja.

Wszystkie nasze książki będzie można obejrzeć i kupić na stoisku nr 87/D8.

 

 

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Wierzymy, że czytanie jest źródłem naszej wolności i niezależnego myślenia. Wierzymy, że czytanie stymuluje kreatywność i tworzy potencjał twórczy. Wierzymy, że czytanie włącza do wspólnoty znaczeń, budując i podtrzymując więzi w czasie i przestrzeni (...). Manifest, Republika Książki

"Europa pingwina Popo" jedzie do Bratysławy!

Z przyjemnością dowiedzieliśmy się, że wydana przez nas "Europa pingwina Popo", autorska książka Jana Bajtlika, wraz z kilkoma innymi tytułami została wytypowana, by reprezentować Polskę na Biennale Ilustracji w Bratysławie.

Tegoroczna edycja Biennale rozpocznie się 6 września i będzie trwała do 25 października.

Więcej na >>> Ryms.pl

"Żożo i Lulu" w Mediolanie

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku na Salone Internazionale del Mobile pojechała nasza książka Żożo i Lulu (tekst: Elisabeth Duda, ilustracje: Agata Dudek, opracowanie graficzne: Poważne Studio). Razem z 33 innymi obiektami wyróżnionymi na ostatnim Festiwalu Designu w Łodzi, weźmie udział w wystawie MUST HAVE FROM POLAND (Ventura Lambrate, via Privata Oslavia 8).

Wernisaż: 10 kwietnia, godz. 20.00- 22.00

Targi trwają od 9 do 14 kwietnia. Więcej na >>> Culture.pl

A może do... Pragi?

Miło nam poinformować, że już w kwietniu trafi do księgarń pierwsza część naszej nowej serii przygodowej: Zagadki i Tajemnice. Pisze ją dla nas, dobrze znany młodym czytelnikom, podróżnik, dziennikarz i pisarz w jednej osobie- Krzysztof Petek.

Na pewno spodobają się Wam niezwykłe przygody wyjątkowo bystrej trójki rodzeństwa: Dominika, Uli i Wery, którzy z teczką pełną tajemniczych zapisków zostawionych im w spadku przez dziadka, podczas swych podróży po Europie (oczywiście z rodzicami), rozwiązują zagadki, wyjaśniają tajemnice i poszukują zaginionych dzieł sztuki...

Akcja pierwszej części (Zaklęcie dla Golema) rozgrywa się w Pradze. Dowiecie się z niej czy uda się odnaleźć Golema, który zniknął ze strychu Staronowej Synagogi, czy istnieje uniwersalny sposób na wydostanie się z Labiryntu Luster, kim był hrabia Cagliostro, czy przy Złotej Uliczce wciąż mieszkają czarnoksiężnicy, skąd się nagle wzięło sto tysięcy nieboszczyków, czy da się latać na miotle, co to są trdelniki oraz wielu, wielu innych rzeczy...

 

 

... i znów Święta

Wszystkim Małym i Dużym życzymy pięknych i pogodnych Świąt, Mikołaja, który nie słyszał jeszcze o kryzysie, a w 2013 roku wielu szczęśliwych chwil i oczywiście... dobrej lektury.

Kosmiczny Konkurs!

Wraz z portalem CzasDzieci.pl ogłaszamy konkurs plastyczny związany z książką Andrzeja Urbańczyka Feliks- kot astronauta.

Zadanie: namaluj kota astronautę i wyślij zdjęcie na adres: konkursy6@czasdzieci.pl

Nagrody: za najciekawszą wizję kota w kosmosie: książka Feliks - kot astronauta oraz kubek, na którym umieścimy zwycięski rysunek!

Pozostałe nagrody to książki o przygodach Feliksa.

Konkurs trwa do 30 grudnia, wyniki ogłosimy już 7 stycznia. Zapraszamy:)

Konkurs rozstrzygnięty! Książki powędrują do: Wiktorii Miszczak, Hani Michalskiej, Ali Sklepik, Julii Mroczkowskiej, a Dominice Jezierskiej oprócz książki wysyłamy także kubek z jej własnym rysunkiem:) Nagrodzonym gratulujemy, a wszystkim dzieciom, które przysłały swoje prace dziękujemy za udział w konkursie.

Wszystkie prace można obejrzeć >> tutaj

Wyniki konkursu "Wakacje, których nie zapomnę"

5 grudnia wręczono nagrody i dyplomy laureatom konkursu literackiego Wakacje, których nie zapomnę, zorganizowanego przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Kutnie i Wydawnictwo Dookoła Świata.

Jury w składzie: Grażyna Baranowska, Maria Wierzbicka i Marta Kropidłowska nagrodziło następujące osoby:

Klasy 1-3: I miejsce: Julia Janiak, II miejsce: Marlena Reptowska, III miejsce: Bartosz Ciesielski i Wojciech Zagawa, wyróżnienia: Mikołaj Osiecki, Hubert Drzewiecki, Kacper Furmański, Oliwia Byczkowska, Nikodem Sujecki. Nagrodę specjalną za pracę tematycznie związaną z regionem otrzymał: Filip Górski.

Klasy 4-6: I miejsce: Zuzanna Ogórek, II miejsce Bartosz Ruszkowski, III miejsce Patrycja Iwaniak i Weronika Ojrzanowska, wyróżnienia: Julia Skrzynecka, Mateusz Stasiak, Katarzyna Kacprzak. Nagrodę specjalną za pracę związaną z regionem otrzymał: Rafał Kanas.

Klasy 1-3 gimnazjum: I miejsce: Emilia Mazur, II miejsce: Iga Marczyńska i Anna Pawlata, III miejsce: Maria Kalbarczyk i Natalia Latecka, wyróżnienia: Radosław Tomczak, Maria Kajewska, Martyna Baranowska, Katarzyna Pisera. Nagrodę specjalną za pracę tematycznie związaną z regionem otrzymał: Krzysztof Więcław.

Serdecznie gratulujemy Laureatom i dziękujemy wszystkim Autorom nadesłanych prac za udział w konkursie.

Specjalne podziękowania dla p. Sylwii Frontczak za zaangażowanie w organizację konkursu.

Wielka Świąteczna Kocia Promocja :)

Zbliżają się Święta i w związku z tym mamy dla Was niespodziankę. Każdy, kto do 20 grudnia kupi u nas jednego z Kotów ("Diego- kota Krzysztofa Kolumba" lub "Feliksa- kota astronautę"), drugiego Kota otrzyma za złotówkę!

Zapraszamy!

Konkurs literacki

Uprzejmie informujemy, że ogłoszenie wyników konkursu literackiego "Wakacje, których nie zapomnę", zorganizowanego przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Kutnie oraz Wydawnictwo Dookoła Świata, odbędzie się 5 grudnia o godz. 13.00 w Bibliotece (ul. Wojska Polskiego 5).

O szczegółach zakończenia konkursu laureaci zostaną powiadomieni za pośrednictwem szkół.

Recenzja książki "Feliks - kot astronauta"

Zapraszamy do przeczytania recenzji książki Andrzeja Urbańczyka Feliks- kot astronauta na blogu >> Kokon Fantazji

"Diego- kot Krzysztofa Kolumba" do wygrania!

Miło nam poinformować, że miesięcznik Poznaj Świat zorganizował konkurs, w którym do wygrania jest nasza książka:Diego- kot Krzysztofa Kolumba.

więcej na >> www.poznaj-swiat.pl

Festiwal Podróżniczy Travenalia 2012

Zapraszamy do Krakowa na Festiwal Podróżniczy Travenalia, który odbędzie się w dn. 26-28 października. Organizatorami Festiwalu są: Uniwersytet Jagielloński i portal Travelbit.pl. Jednym z gości będzie w tym roku żeglarz i pisarz - Andrzej Urbańczyk - autor dwóch wydanych przez nas książek: Diego-kot Krzysztofa Kolumba i Feliks - kot astronauta. 

Wszystkie informacje o Festiwalu na stronie>> www.travenalia.pl

Konkurs w Kumplu!

Zapraszamy do udziału w konkursie zorganizowanym przez dwutygodnik Kumpel. Do wygrania nasza najnowsza książka: Feliks - kot astronauta. Szczegóły w numerze 18 (w sprzedaży od 17 października).

Międzynarodowy Festiwal Designu w Łodzi

18 października odbyło się otwarcie 6. Międzynarodowego Festiwalu Designu, podczas którego wręczono wyróżnienia w plebiscycie Must Have 2012. Rada Ekspertów z 300 nominowanych projektów wybrała 66 najciekawszych i najbardziej wyróżniających się produktów, w tym kilka książek m.in. naszą Żożo i Lulu. Tegoroczna, szósta edycja Festiwalu trwać będzie od 18 do 28 października. Odwiedzający będą mogli uczestniczyć w wystawach i licznych wydarzeniach towarzyszących. Po raz drugi na Festiwalu zagości projekt Edukreacja, czyli spotkanie dzieci z designem - zaplanowano spacery po wystawach, edukacyjną bawialnię oraz warsztaty mające rozwijać wyobraźnię i kreatywność najmłodszych.

Centrum Festiwalowe, ul. Targowa 35, Łódź

Godziny otwarcia: 19-28 października: 10.00-20.00

więcej informacji na stronie >> www.lodzdesign.com

Marionetki już są!

Miło nam poinformować, że długo oczekiwane marionetki wreszcie przybyły i od razu podbiły nasze serca! Już od 9 października będzie je można obejrzeć i kupić na naszej stronie. Pippi, Pinokio, Harry P. i wiele innych niezwykłych postaci z książek, bajek i filmów...

Zapraszamy!

Festiwal Kultur Świata im. Tony'ego Halika

Wraz ze Stowarzyszeniem Ośrodek Kultur Świata serdecznie zapraszamy na organizowany w tym roku po raz trzeci Festiwal Kultur Świata im. Tony'ego Halika. Festiwal odbędzie się 5 i 6 października w Obornikach Śląskich.

więcej na: www.festiwalhalika.pl

Ostatnie dni letniej promocji cenowej!

Już tylko przez kilka dni- do środy 5 września- można kupić u nas książki w atrakcyjnych letnich cenach. Zapraszamy!

"Żożo i Lulu" wyróżniona w plebiscycie MUST HAVE!

Z przyjemnością informujemy, że nasza książka: "Żożo i Lulu" (tekst: Elisabeth Duda, ilustracje: Agata Dudek, opracowanie graficzne: Poważne Studio), została wyróżniona w plebiscycie must have 2012 zorganizowanym przy Festiwalu Designu w Łodzi.

Już po raz drugi grupa ekspertów składająca się z przedstawicieli mediów i ważnych ośrodków designu w Polsce i za granicą, wskazała najciekawsze projekty rodzimego designu, odzwierciedlające aktualne trendy polskiego wzornictwa. Dziękujemy za wyróżnienie!

więcej na >>> www.lodzdesign.com

Spotkanie w Bibliotece Miejskiej w Kutnie

Serdecznie zapraszam Dzieci z Kutna i okolic na spotkanie w Bibliotece Miejskiej (ul. Wojska Polskiego 5), 17 sierpnia o godz. 11.00. Porozmawiamy o książkach, podróżach, sprawdzimy jak działa kompas i pojeździmy palcem po mapie:)

Zapraszam- Marta Kropidłowska

Warsztaty dla dzieci i rodziców w krakowskim Empiku

Fundacja Czas Dzieci w ramach akcji "Czytać-tak! Ale jak?", zaprasza na cykl warsztatów wakacyjnych dla dzieci i rodziców w Empiku przy Rynku Głównym w Krakowie. W pięć kolejnych niedziel (cztery w sierpniu i pierwsza niedziela września) organizowane będą kreatywne spotkania inspirowane książką dla dzieci. Podczas każdego spotkania punktem wyjścia będzie jedna książka.

Wraz z Fundacją Czas Dzieci zapraszamy na spotkanie z naszą książką: "Diego- kot Krzysztofa Kolumba", które odbędzie się 19 sierpnia w godz. 13.00-14.00 (prowadzenie: Sztukolotnia).

Obowiązuje wcześniejsza rejestracja pod adresem: fundacja@czasdzieci.pl

Więcej informacji na stronach: www.czasdzieci.pl i www.fundacja.czasdzieci.pl

Ewa czyta i podróżuje z pingwinem Popo:)

Zapraszamy do przeczytania i obejrzenia relacji ze spotkania małej Ewy z książeczką "Europa pingwina Popo" >>> otymze.blogspot.com

"Feliks- kot astronauta"- zapowiedź

 Już w październiku premiera naszej nowej książki: "Feliks- kot astronauta" autorstwa Andrzeja Urbańczyka. Na pewno wszyscy znacie Łajkę- dzielnego psa kosmonautę, ale czy słyszeliście o pierwszym na świecie kocie, którego francuscy naukowcy postanowili wysłać w kosmos w 1963 roku? O kocie Feliksie rozpisywały się wtedy gazety na całym świecie, jego imieniem nazwano pewną szkołę a  podobizna Feliksa znalazła się nawet na pocztowych znaczkach...

Konkurs: Euro 2012!

Sprawdź, jak jesteś przygotowany do Euro 2012- zapraszamy do udziału w konkursie  zorganizowanym przez dwutygodnik Victor Junior. Szczegóły w numerze 12 (w sprzedaży od 8 czerwca). Nagrodą w konkursie jest książka Magdaleny Zarębskiej Ida i konie z Zielonej Wyspy.

"Żożo i Lulu" w krakowskim Lokatorze

Z przyjemnością dowiedzieliśmy się, że książka "Żożo i Lulu" znalazła się w majowym Top Ten krakowskiego LOKATORA.

Zapraszamy do klubu LOKATOR kawa & książki- ul. Mostowa 1, Kraków, www.lokatormedia.pl

"Voyage" nas poleca

W czerwcowym numerze magazyn o podróżach Voyage poleca aż dwie nasze książki: "Diego- kota Krzysztofa Kolumba" i "Europę pingwina Popo". Dziękujemy!

kliknij na zdjęcie, żeby przeczytać tekst >>>

"Europa pingwina Popo" na wystawie "Ładne książki" w Poznaniu

Do końca czerwca można odwiedzić wystawę Ładne książki w Muzeum Archidiecezjalnym. Na wystawie zaprezentowano wybrane obiekty kolekcji książek Galerii Plakatu i Designu Muzeum Narodowego w Poznaniu. Jest to pierwsza, większa prezentacja tej części zbioru.

Muzeum Archidiecezjalne, ul. J.Lubrańskiego 1, Poznań

godz. otwarcia: wtorek- piątek 10:00- 17.00, sobota: 9.00- 15.00

Dzień Dziecka 2012!

Wszystkim Dzieciom życzymy wielu wspaniałych podróży- zarówno tych tradycyjnymi środkami transportu, jak i tych, w które zabiorą Was książki, a że mają taką moc- wiemy na pewno!

"Żożo i Lulu" w Księgarni Polskiej w Paryżu

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Elisabeth Dudą autorką "Żożo i Lulu" do Księgarni Polskiej w Paryżu (bulwar Saint-Germain 123). Spotkanie odbędzie się 30 maja o godz. 17.00.

Dzień Dziecka w Muzeum Narodowym we Wrocławiu

Muzeum Narodowe we Wrocławiu (pl. Powstańców Warszawy 5) przygotowało zabawę plastyczną połączoną z promocją książek Magdaleny Zarębskiej Ida, konie i reszta świata oraz Ida i konie z Zielonej Wyspy. Dzieci porozmawiają z autorką, obejrzą obrazy z końmi i dawne fotografie Paryża oraz wykonają własne kolaże. Spotkanie odbędzie się 2 czerwca o godz. 16.00. Zajęcia poprowadzi Barbara Przerwa.

Zapraszamy dzieci w wieku od 8 do 12 lat. Wstęp wolny!

Przepraszamy za jakość zdjęć- filtr...

 

Targi Książki dla Dzieci w Krakowie

W dn. 1-3 czerwca po raz drugi odbędą się w Krakowie Targi Książki dla Dzieci (Hala Targów, ul. Centralna 41A). Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Serdecznie zapraszamy na Targi i do stoiska nr 20, gdzie znajdziecie nasze książki.

Wstęp na Targi jest bezpłatny!

Nominacja PTWK dla "Europy pingwina Popo"

Z przyjemnością informujemy, że "Europa pingwina Popo" Jana Bajtlika znalazła się w gronie nominowanych w Konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek Najpiękniejsze Książki Roku 2011.

Spotkanie z Janem Bajtlikiem

Zapraszamy na spotkanie z Janem Bajtlikiem autorem "Europy pingwina Popo" we wtorek 3 kwietnia o godz. 17.00.

Spotkanie odbędzie się w galerii Fundacji Sztuki Nowej ZNACZY SIĘ (ul. Kościuszki 37, Kraków).

Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci

2 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci obchodzony w dniu urodzin duńskiego bajkopisarza Hansa Christiana Andersena.

Z tej okazji za wszystkie zamówione w dn. 2-6 kwietnia książki Dookoła Świata- przesyłka gratis. Zapraszamy!

"Diego- kot Krzysztofa Kolumba"- recenzja Anny Kubus

Zapraszamy do przeczytania recenzji >>> KokonFantazji.blogspot.com

Już 4 recenzje książki "Diego- kot Krzysztofa Kolumba"- dziękujemy!

Zapraszamy do przeczytania recenzji książki "Diego- kot Krzysztofa Kolumba" w portalu >>> CzasDzieci.pl

"Diego- kot Krzysztofa Kolumba"- zaokrętuj się:)

Jeśli kochasz przygodę, jesteś odważny i gotowy by zdobywać Nowe Lądy, jeśli lubisz zapach imbiru i goździków- zaokrętuj się!

"Żożo i Lulu"- recenzja

Zapraszamy do przeczytania recenzji Czytelniczki >>> KokonFantazji.blogspot.com

"Europa pingwina Popo"- recenzja

Zapraszamy do przeczytania recenzji książki "Europa pingwina Popo" w portalu >>> Qlturka.pl

"Żożo i Lulu" na Facebooku!

Zapraszamy do odwiedzenia strony książki "Żożo i Lulu" na Facebooku >>> tutaj

"Ida, konie i reszta świata"- recenzje

Zapraszamy do przeczytania recenzji książki "Ida, konie i reszta świata" w portalu >>> CzasDzieci.pl

 

W Saloniku

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Magdaleną Zarębską w Saloniku Trzech Muz, które odbędzie się 23 stycznia o godz. 19.00

( Wrocław, ul. Zawalna 7).

Spotkanie z Janem Bajtlikiem

Wraz z księgarnią- kawiarnią Kredka zapraszamy na spotkanie z Janem Bajtlikiem autorem książki "Europa pingwina Popo", które odbędzie się w niedzielę 15 stycznia o godz. 12.00 (al. Wyzwolenia 14 przy pl. Zbawiciela, Warszawa).

Podczas spotkania dowiemy się jak powstaje książka, prześledzimy podróż pingwina Popo i razem z Autorem przygotujemy własną obrazkową książeczkę o... Warszawie.

Wstęp wolny

 

Pięknych Świąt!

Wszystkim Dzieciom i Byłym Dzieciom życzymy wspaniałych, niezapomnianych Świąt oraz wszelkiej pomyślności w 2012 roku.

Tajne spotkanie...

18 grudnia o godz. 11:00 zapraszamy do księgarni Tajne Komplety (ul. Przejście Garncarskie 2, Wrocław) na spotkanie z Magdaleną Zarębską autorką książki "Ida, konie i reszta świata".

tajnekomplety.osdw.pl

Wyróżnienie dla "Europy pingwina Popo"!

Z przyjemnością informujemy, że książka "Europa pingwina Popo" otrzymała wyróżnienie Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych IBBY.

www.ibby.pl

Mikołajki z pingwinem Popo!

Serdecznie zapraszamy na rodzinne Mikołajki w Tamice (Akademia Kreatywnego Rozwoju dla Dzieci i Dorosłych "Tamika", ul. Wolska 44, Warszawa, 6 grudnia, godz. 15:00- 19:00).
W programie: wspólne zabawy mikołajkowe, świąteczne animacje, roztańczona podróż do Laponii oraz spotkanie z autorem książki "Europa pingwina Popo" - Jankiem Bajtlikiem

www.tamika.pl

 

Spotkanie z Magdaleną Zarębską

16 listopada w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Żeromskiego 79 we Wrocławiu dzieci spotkały się z Magdaleną Zarębską - autorką książki "Ida, konie i reszta świata".

Spotkanie przygotowała i poprowadziła Agnieszka Gil.

Nominacja dla "Europy pingwina Popo"!

Z przyjemnością informujemy, że nasza książka "Europa pingwina Popo" zdobyła nominację w organizowanym przez Polską Sekcję IBBY
konkursie "Książka Roku 2011".
Explorers Festival (16-20 listopada)

Zapraszamy do Łodzi na Wielką Lekcję Geografii z udziałem autorki "Żożo i Lulu" Elisabeth Dudy (18 listopada, godz. 9:20, Aula Czerwona Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego) oraz na wykład Elisabeth o Paryżu ( 18 listopada, godz. 18:00, al. Politechniki 3a, Sala Widowiskowa). Podczas Festiwalu będzie można kupić w promocyjnej cenie książkę z autografem.

www.festiwalgor.pl

Zapraszamy do Efki!

12 września o godz. 16.00 zapraszamy do księgarni Efka na popołudnie z "Europą pingwina Popo" (ul.Dąbrowiecka 8D, Saska Kępa, Warszawa). 

W spotkaniu weźmie udział autor - Jan Bajtlik.

www.efka.waw.pl
Targi "Moje Dziecko"
Serdecznie zapraszamy na Targi "Moje Dziecko" w dn. 27-28 sierpnia (Torwar, Warszawa, ul.Łazienkowska 6a) i oczywiście do naszego stoiska nr 93! Organizatorzy zapewniają bardzo ciekawy program, liczne konkursy i nagrody.
"Żożo i Lulu" w Kazimierzu

W dn. 6 sierpnia na Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbyło się spotkanie z autorką książki "Żożo i Lulu" Elisabeth Dudą.

Czułe Czytanki

W niedzielę 3 lipca o godzinie 11.00 zapraszamy do księgarni Czuły Barbarzyńca (ul. Dobra 31 Warszawa) na Czułe Czytanki z "Europą pingwina Popo". W spotkaniu weźmie udział sam autor - Jan Bajtlik.

www.czuly.pl

Dzień Dziecka :)

Wszystkim Dzieciom, tym małym i tym trochę starszym życzymy, by spełniały się Wasze marzenia...
Niedziela u Decjusza
5 czerwca wraz ze Stowarzyszeniem Willa Decjusza zapraszamy wszystkie dzieci (można zabrać rodziców), na coroczny plener artystyczno-edukacyjny, który odbędzie się na terenie Willi (ul. 28 Lipca 1943, Kraków).
Do zobaczenia!
Targi Książki dla Dzieci w Krakowie

W dn. 3-5 czerwca zapraszamy na Targi Książki dla Dzieci (Hala Targów w Krakowie, ul. Centralna 41A) i oczywiście do naszego stoiska nr 72. Szykujemy niespodzianki!

Święto Saskiej Kępy

21 maja zapraszamy na spotkanie z Elisabeth Dudą w księgarni Eureka na ul.Francuskiej 15.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.00
"Żożo i Lulu" we Wrocławiu!

21 kwietnia o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie z Elisabeth Dudą w Empiku we wrocławskiej Renomie (ul. Świdnicka 4). Zapraszamy!

"Żożo i Lulu" w Łodzi!

Zapraszamy na spotkanie z Elisabeth Dudą do Empiku w łódzkiej Manufakturze (ul.Karskiego 5), które odbędzie się dn. 17 kwietnia o godz. 18:00.


Spotkanie z Elisabeth Dudą

25 lutego o godzinie 10:30 odbędzie się spotkanie z autorką "Żożo i Lulu" w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 7 (Warszawa, ul. Wasilkowskiego 7). Zapraszamy!

"Żożo i Lulu" w warszawskim Empiku!

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z autorką książki "Żożo i Lulu" Elisabeth Duda, które odbędzie się 24 stycznia o godzinie 10.00 w Empiku Juniorze ( ul. Marszałkowska 116/122).

Spotkanie z autorką "Żożo i Lulu"

4 grudnia o godzinie 14:00 na festiwalu "WARSZAWA JEST KOBIETĄ" (CK Nowy Wspaniały Świat ul. Nowy Świat 63) odbędzie się spotkanie z autorką - Elisabeth Dudą, na którym będzie można zakupić promocyjne egzemplarze książki "Żożo i Lulu". W trakcie spotkania będzie można otrzymać autograf pisarki.