IDA I FILIP, PRZYJACIEL KONI

Zapraszamy do przeczytania trzeciej części przygód Idy, Julki, Poli i Filipa.

Wielka Przygoda w Pradze!

Zaklęcie dla Golema, czyli Dominik, Ula i Wera na tropie zagadek i tajemnic czeskiej Pragi. Zapraszamy!

Żożo i Lulu wyróżniona!

Z przyjemnością informujemy, że nasza książka Żożo i Lulu otrzymała wyróżnienie w plebiscycie must have 2012 organizowanym przy Festiwalu Designu w Łodzi.

Feliks- kot astronauta

No cóż, Feliks Baumgartner nie był pierwszy... Oto prawdziwa historia dzielnego ulicznika- kota Feliksa, którego francuscy naukowcy wysłali w kosmos w 1963 r. 

Ida i konie z Zielonej Wyspy

Pamiętacie Idę, Julkę i Polę? Oto druga część przygód tej sympatycznej trójki. Tym razem Ida wyrusza do Irlandii...

Diego- Kot Krzysztofa Kolumba

Już dziś wraz z dzielnym kotem Diego bierzemy kurs na przygodę!
Wszystko to za sprawą najnowszej książki słynnego żeglarza i pisarza Andrzeja Urbańczyka.
Wspaniałe ilustracje przygotował Artur Gołębiowski. Zapraszamy!

Wyróżnienie dla Europy pingwina Popo!

Z przyjemnością informujemy, że nasza książka Europa pingwina Popo zdobyła wyróżnienie w organizowanym przez Polską Sekcję IBBY konkursie "Książka Roku 2011".

Ida, konie i reszta świata

Zabawna, wciągająca powieść Magdaleny Zarębskiej.
Zapraszamy do księgarń oraz do zakupów na naszej stronie- mamy bardzo atrakcyjne ceny!

Europa pingwina Popo!

W niezwykłą podróż po Europie zabierze nas pewien sympatyczny pingwin...

Żożo i Lulu!

Książkę można kupić: we wszystkich dobrych księgarniach, empikach, księgarniach internetowych (merlin.pl, empik.com, i innych), oraz bezpośrednio na naszej stronie.

Autorzy

Krzysztof Petek

Autor powieści sensacyjno- przygodowych, reportażysta, organizator wypraw i szkół przetrwania. Uczestnicząc w szkoleniach organizowanych przez oddziały antyterrorystyczne przeszedł szkolenia survivalu, walki wręcz, psychologii sytuacji krytycznych. Studia politologiczne ze specjalizacją dziennikarską ukończył na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Pracował w studiu radiowym dla Telewizji Katowice, przygotowywał programy dla dzieci. Współpracuje z Wydawnictwem Siedmioróg, Ossolineum, Wydawnictwem Zysk i S-ka, Dookoła Świata, Agencją Word-Press.

Od 2001 jest członkiem Związku Literatów Polskich. Autor podróżuje zapraszany na spotkania autorskie promując także zdrowy styl życia i aktywność społeczną.

Walczy z postawami patologicznymi, organizując wykłady i wyprawy dla młodzieży. Uczestniczy w akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Prowadzi miedzynarodowe szkolenia literackie i dziennikarskie, a także koncerty, akcje: Noc Bibliotek, Noc Detektywów. Asystuje podróżnikowi Jackowi Pałkiewiczowi w wyprawach do Amazonii i na Syberię.

Andrzej Andrew Urbańczyk

Żeglarz i pisarz, wspinacz i spadochroniarz. Kapitan jachtowy, ma za sobą rejsy dookoła świata, w tym samotne z kotem Myszołowem. Razem z żoną Krystyną, towarzyszką rejsów i wspinaczek, mieszka na jednej z wysp hawajskich, u progu oceanu. Autor 50 książek wydanych w ponadmilionowym nakładzie i przetłumaczonych na 6 języków. Wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako światowy rekordzista w samotnych rejsach z liczbą ponad 75000 mil morskich przepłyniętych samotnie. Jako jedyny Polak przepłynął ponad 120 tys. mil pod żaglami na wszystkich oceanach. W 2003 roku otrzymał nagrodę Kolosa za wyczyn roku, rejs tratwą przez Pacyfik i pobicie rekordu wszech czasów długości rejsu na tratwie. Napisał setki artykułów prasowych, w tym wiele jako Andrew Urbanczyk do prestiżowego pisma "Latitude 38". W Polsce publikował m.in. w czasopismach: "Morze", "Żagle", "Młody Technik". Znany jest także jako kompozytor i autor słów szant i piosenek.

Magdalena Zarębska

Autorka książek dla dzieci i dorosłych, mieszka we Wrocławiu. W 2008 roku opowiadaniem "Czterdzieści razy Wrocław" wygrała konkurs ogłoszony przez Stowarzyszenie Pisarzy Polskich. Jej książka "Jak Maciek Szpyrka z dziadkiem po Nikiszowcu wędrował" zdobyła tytuł Książki Roku 2013.

Mama dwóch córek, z którymi dzieli życiową pasję - jazdę konną.

O koniach mogłaby rozmawiać, czytać i pisać, choć najbardziej lubi na nich jeździć.

Jan Bajtlik

Absolwent ASP w Warszawie. Dyplom w pracowni projektowania grafiki wydawniczej prof. Lecha Majewskiego oraz pracowni projektowania książki prof. Macieja Buszewicza. Należy do Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej. Tworzył ilustracje dla "Architektury Murator", "Gazety Wyborczej", "Tygodnika Powszechnego", "Przekroju", "Time Magazine", "The New York Times", "Liberation". Jest nagradzany i wyróżniany w międzynarodowych konkursach plakatu m.in. I miejsce Power vs Poverty Poster Competition Skopje, srebrny medal na 10 Międzynarodowym Triennale Plakatu w Toyanie, I nagroda na Skopje International Poster Festival i wyróżnienie na 12 Biennale Plakatu w Meksyku, pierwsza nagroda w konkursie AMS za plakat DOM, wyróżnienie w konkursie na książkę roku 2011 polskiej sekcji IBBY za książkę EUROPA PINGWINA POPO

 

Elisabeth Duda

Urodzona w Paryżu aktorka i pisarka. Jako pierwszy obcokrajowiec ukończyła szkołę filmową w Łodzi na Wydziale Aktorskim. W Polsce najbardziej znana z udziału w popularnym programie telewizyjnym "Europa da się lubić". Zagrała główną rolę w filmie Krzysztofa Rogulskiego "Śladami Marii Skłodowskiej- Curie" a ostatnio zdobyła nagrodę Kargowskiego Lwa za rolę w filmie Pepe Danquarta "Biegnij chłopcze, biegnij".