IDA I FILIP, PRZYJACIEL KONI

Zapraszamy do przeczytania trzeciej części przygód Idy, Julki, Poli i Filipa.

Wielka Przygoda w Pradze!

Zaklęcie dla Golema, czyli Dominik, Ula i Wera na tropie zagadek i tajemnic czeskiej Pragi. Zapraszamy!

Żożo i Lulu wyróżniona!

Z przyjemnością informujemy, że nasza książka Żożo i Lulu otrzymała wyróżnienie w plebiscycie must have 2012 organizowanym przy Festiwalu Designu w Łodzi.

Feliks- kot astronauta

No cóż, Feliks Baumgartner nie był pierwszy... Oto prawdziwa historia dzielnego ulicznika- kota Feliksa, którego francuscy naukowcy wysłali w kosmos w 1963 r. 

Ida i konie z Zielonej Wyspy

Pamiętacie Idę, Julkę i Polę? Oto druga część przygód tej sympatycznej trójki. Tym razem Ida wyrusza do Irlandii...

Diego- Kot Krzysztofa Kolumba

Już dziś wraz z dzielnym kotem Diego bierzemy kurs na przygodę!
Wszystko to za sprawą najnowszej książki słynnego żeglarza i pisarza Andrzeja Urbańczyka.
Wspaniałe ilustracje przygotował Artur Gołębiowski. Zapraszamy!

Wyróżnienie dla Europy pingwina Popo!

Z przyjemnością informujemy, że nasza książka Europa pingwina Popo zdobyła wyróżnienie w organizowanym przez Polską Sekcję IBBY konkursie "Książka Roku 2011".

Ida, konie i reszta świata

Zabawna, wciągająca powieść Magdaleny Zarębskiej.
Zapraszamy do księgarń oraz do zakupów na naszej stronie- mamy bardzo atrakcyjne ceny!

Europa pingwina Popo!

W niezwykłą podróż po Europie zabierze nas pewien sympatyczny pingwin...

Żożo i Lulu!

Książkę można kupić: we wszystkich dobrych księgarniach, empikach, księgarniach internetowych (merlin.pl, empik.com, i innych), oraz bezpośrednio na naszej stronie.

Autor

Andrzej Andrew Urbańczyk

Żeglarz i pisarz, wspinacz i spadochroniarz. Kapitan jachtowy, ma za sobą rejsy dookoła świata, w tym samotne z kotem Myszołowem. Razem z żoną Krystyną, towarzyszką rejsów i wspinaczek, mieszka na jednej z wysp hawajskich, u progu oceanu. Autor 50 książek wydanych w ponadmilionowym nakładzie i przetłumaczonych na 6 języków. Wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako światowy rekordzista w samotnych rejsach z liczbą ponad 75000 mil morskich przepłyniętych samotnie. Jako jedyny Polak przepłynął ponad 120 tys. mil pod żaglami na wszystkich oceanach. W 2003 roku otrzymał nagrodę Kolosa za wyczyn roku, rejs tratwą przez Pacyfik i pobicie rekordu wszech czasów długości rejsu na tratwie. Napisał setki artykułów prasowych, w tym wiele jako Andrew Urbanczyk do prestiżowego pisma "Latitude 38". W Polsce publikował m.in. w czasopismach: "Morze", "Żagle", "Młody Technik". Znany jest także jako kompozytor i autor słów szant i piosenek.W naszym wydawnictwie ukazały się następujące książki tego autora: