IDA I FILIP, PRZYJACIEL KONI

Zapraszamy do przeczytania trzeciej części przygód Idy, Julki, Poli i Filipa.

Wielka Przygoda w Pradze!

Zaklęcie dla Golema, czyli Dominik, Ula i Wera na tropie zagadek i tajemnic czeskiej Pragi. Zapraszamy!

Żożo i Lulu wyróżniona!

Z przyjemnością informujemy, że nasza książka Żożo i Lulu otrzymała wyróżnienie w plebiscycie must have 2012 organizowanym przy Festiwalu Designu w Łodzi.

Feliks- kot astronauta

No cóż, Feliks Baumgartner nie był pierwszy... Oto prawdziwa historia dzielnego ulicznika- kota Feliksa, którego francuscy naukowcy wysłali w kosmos w 1963 r. 

Ida i konie z Zielonej Wyspy

Pamiętacie Idę, Julkę i Polę? Oto druga część przygód tej sympatycznej trójki. Tym razem Ida wyrusza do Irlandii...

Diego- Kot Krzysztofa Kolumba

Już dziś wraz z dzielnym kotem Diego bierzemy kurs na przygodę!
Wszystko to za sprawą najnowszej książki słynnego żeglarza i pisarza Andrzeja Urbańczyka.
Wspaniałe ilustracje przygotował Artur Gołębiowski. Zapraszamy!

Wyróżnienie dla Europy pingwina Popo!

Z przyjemnością informujemy, że nasza książka Europa pingwina Popo zdobyła wyróżnienie w organizowanym przez Polską Sekcję IBBY konkursie "Książka Roku 2011".

Ida, konie i reszta świata

Zabawna, wciągająca powieść Magdaleny Zarębskiej.
Zapraszamy do księgarń oraz do zakupów na naszej stronie- mamy bardzo atrakcyjne ceny!

Europa pingwina Popo!

W niezwykłą podróż po Europie zabierze nas pewien sympatyczny pingwin...

Żożo i Lulu!

Książkę można kupić: we wszystkich dobrych księgarniach, empikach, księgarniach internetowych (merlin.pl, empik.com, i innych), oraz bezpośrednio na naszej stronie.

Autor

Krzysztof Petek

Autor powieści sensacyjno- przygodowych, reportażysta, organizator wypraw i szkół przetrwania. Uczestnicząc w szkoleniach organizowanych przez oddziały antyterrorystyczne przeszedł szkolenia survivalu, walki wręcz, psychologii sytuacji krytycznych. Studia politologiczne ze specjalizacją dziennikarską ukończył na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Pracował w studiu radiowym dla Telewizji Katowice, przygotowywał programy dla dzieci. Współpracuje z Wydawnictwem Siedmioróg, Ossolineum, Wydawnictwem Zysk i S-ka, Dookoła Świata, Agencją Word-Press.

Od 2001 jest członkiem Związku Literatów Polskich. Autor podróżuje zapraszany na spotkania autorskie promując także zdrowy styl życia i aktywność społeczną.

Walczy z postawami patologicznymi, organizując wykłady i wyprawy dla młodzieży. Uczestniczy w akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Prowadzi miedzynarodowe szkolenia literackie i dziennikarskie, a także koncerty, akcje: Noc Bibliotek, Noc Detektywów. Asystuje podróżnikowi Jackowi Pałkiewiczowi w wyprawach do Amazonii i na Syberię.W naszym wydawnictwie ukazały się następujące książki tego autora: