IDA I FILIP, PRZYJACIEL KONI

Zapraszamy do przeczytania trzeciej części przygód Idy, Julki, Poli i Filipa.

Wielka Przygoda w Pradze!

Zaklęcie dla Golema, czyli Dominik, Ula i Wera na tropie zagadek i tajemnic czeskiej Pragi. Zapraszamy!

Żożo i Lulu wyróżniona!

Z przyjemnością informujemy, że nasza książka Żożo i Lulu otrzymała wyróżnienie w plebiscycie must have 2012 organizowanym przy Festiwalu Designu w Łodzi.

Feliks- kot astronauta

No cóż, Feliks Baumgartner nie był pierwszy... Oto prawdziwa historia dzielnego ulicznika- kota Feliksa, którego francuscy naukowcy wysłali w kosmos w 1963 r. 

Ida i konie z Zielonej Wyspy

Pamiętacie Idę, Julkę i Polę? Oto druga część przygód tej sympatycznej trójki. Tym razem Ida wyrusza do Irlandii...

Diego- Kot Krzysztofa Kolumba

Już dziś wraz z dzielnym kotem Diego bierzemy kurs na przygodę!
Wszystko to za sprawą najnowszej książki słynnego żeglarza i pisarza Andrzeja Urbańczyka.
Wspaniałe ilustracje przygotował Artur Gołębiowski. Zapraszamy!

Wyróżnienie dla Europy pingwina Popo!

Z przyjemnością informujemy, że nasza książka Europa pingwina Popo zdobyła wyróżnienie w organizowanym przez Polską Sekcję IBBY konkursie "Książka Roku 2011".

Ida, konie i reszta świata

Zabawna, wciągająca powieść Magdaleny Zarębskiej.
Zapraszamy do księgarń oraz do zakupów na naszej stronie- mamy bardzo atrakcyjne ceny!

Europa pingwina Popo!

W niezwykłą podróż po Europie zabierze nas pewien sympatyczny pingwin...

Żożo i Lulu!

Książkę można kupić: we wszystkich dobrych księgarniach, empikach, księgarniach internetowych (merlin.pl, empik.com, i innych), oraz bezpośrednio na naszej stronie.

Ilustratorzy

Artur Gołębiowski

Podobno urodził się by tańczyć z kreskami i pląsać z kolorami...

W latach 1981-1987 studiował na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z ilustracji książkowej (pracownia prof. Janusza Stannego) i z malarstwa (pracownia prof. Teresy Pągowskiej). Był członkiem grupy artystycznej "Czworosmok". Jest autorem ilustracji do ponad 100 książek. Ilustruje bajki, książki popularno- naukowe, fantastykę, klasykę literatury polskiej i światowej. Zajmuje się również malarstwem. Współpracował z pismami dla dzieci: "Miś", "Świerszczyk", "Płomyczek", "Pentliczek", "Ciuchcia"; z czasopismami: "Zwierciadło", "Wprost", "National Geographic", "Pani domu", "Przegląd" oraz z "Gazetą Wyborczą" i "Kurierem Polskim". W latach 1994-1997 występował w programie telewizyjnym dla dzieci "Ciuchcia" jako Pan Malarz.

Jan Bajtlik

Absolwent ASP w Warszawie. Dyplom w pracowni projektowania grafiki wydawniczej prof. Lecha Majewskiego oraz pracowni projektowania książki prof. Macieja Buszewicza. Należy do Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej. Tworzył ilustracje dla "Architektury Murator", "Gazety Wyborczej", "Tygodnika Powszechnego", "Przekroju", "Time Magazine", "The New York Times", "Liberation". Jest nagradzany i wyróżniany w międzynarodowych konkursach plakatu m.in. I miejsce Power vs Poverty Poster Competition Skopje, srebrny medal na 10 Międzynarodowym Triennale Plakatu w Toyanie, I nagroda na Skopje International Poster Festival i wyróżnienie na 12 Biennale Plakatu w Meksyku, pierwsza nagroda w konkursie AMS za plakat DOM, wyróżnienie w konkursie na książkę roku 2011 polskiej sekcji IBBY za książkę EUROPA PINGWINA POPO

 

Agata Dudek

Urodziła się i mieszka w Warszawie.

Dyplom w Pracowni Ilustracji Prof. Zygmunta Januszewskiego i Moniki Hanulak na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie. Aneks do dyplomu w Pracowni Litografii Prof. Błażeja Ostoi - Lniskiego. Zajmuje się ilustracją książkową i prasową, grafiką, rysunkiem, fotografią i wystawiennictwem.