Ile kosztuje podróż dookoła świata?

W erze globalizacji świat staje się coraz mniejszy, a to świetna wiadomość dla osób chcących wybrać się w podróż dookoła świata. W dobie coraz tańszych linii lotniczych, kart płatniczych i Internetu taka podróż jest po prostu znacznie tańsza.

Ile kosztuje podróż dookoła świata?
Koszty zależą przede wszystkim od tego, jakie kraje zamierzasz zwiedzić. W takich krajach jak Kuba czy Indonezja Polak może się poczuć jak bogacz, a np. w Skandynawii, USA, czy Australii będzie musiał oszczędzać.

Jaki środek transportu wybrać?
Duże znaczenie ma też to, jaki bilet”lotniczy kupisz. Jeżeli chcesz ograniczyć koszty transportu do minimum, to rozważ podróże łodziami, autobusami czy pociągami. To świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, z drugiej strony trzeba być świadomym, że korzystanie z samolotów znacznie zmniejsza czas podróży.

Jak zaoszczędzić na noclegach?
Oprócz krajów, jakie zamierzasz zwiedzić oraz sposobu transportu duże znaczenie ma oczywiście to, gdzie będziesz nocował, w czasie pobytu w danym kraju. Jak wiadomo, hostele to zawsze gwarancja znacznie niższych kosztów, niż zakwaterowanie w luksusowym hotelu. Jeszcze taniej wychodzi korzystanie z namiotów, z których można skorzystać przez dużą część roku w wielu krajach. Warto także zawczasu rezerwować miejsca, bo to także oznacza dodatkowe oszczędności. Na szczęście w dobie Internetu dokonywanie takich rezerwacji jest proste i szybkie.

Jak oszczędzać na jedzeniu?
Oszczędzanie na jedzeniu, wcale nie musi oznaczać stołowania się wyłącznie w fast-foodach. W wielu krajach zjemy dobre lokalne dania, w małych barach. Warto także w miarę możliwości gotować samemu, szczególnie wtedy, gdy zwiedzamy drogie kraje. W niektórych regionach świata można nawet skorzystać z pomocy lokalnych wolontariuszy i otrzymać posiłek zupełnie za darmo.

Jak nie wydać fortuny na rozrywki
W czasie podróży kuszą nas niezliczone rozrywki. Imprezy, zwiedzanie, wynajęcie sprzętu do nurkowania i wszystko inne przecież kosztuje. Cóż, po to zwiedza się świat, by z tego wszystkiego skorzystać. Trzeba to jednak robić z głową, często warto się targować, np. w Turcji można zaoszczędzić w ten sposób bardzo dużo pieniędzy.

Taniej znaczy… lepiej?
Wydawałoby się, że najlepsza podróż, to taka, w której korzysta się z pięciogwiazdkowych hoteli i najlepszych samolotów. Cóż, jest w tym ziarno prawdy. Z drugiej strony wielu podróżników bardzo chwali sobie przygody, które ich spotkały np. w czasie podróży statkiem czy autobusem. Właśnie takie podróże to najlepszy czas na poznanie lokalnych mieszkańców, a przy okazji na zaoszczędzenie funduszy.

Podsumowując podróż dookoła świata nie musi być droga, a zalety takiej podróży znacznie przewyższają koszty.

moca