Jaką trasę wybrać?

 
Wybór trasy podróży dookoła świata ma kluczowe znaczenie. Najlepiej jest użyć wyobraźni i dostosować plan podróży do swoich upodobań. Dla inspiracji warto poznać kilka popularnych tras.

Wzdłuż zwrotnika – Ciepło i różnorodnie
Podróż wzdłuż zwrotnika Raka ma sporo zalet. Trzymając się jego kurczowo, zwiedzisz Meksyk, USA, Północną Afrykę, Arabię Saudyjską, Indię oraz Chiny. Jest to spory miks kulturowy, a w dodatku nie będziesz narzekał na zimno. Podróż można uzupełnić o północne krańce Ameryki Południowej i południową Europę. Niestety taka koncepcja wyklucza raczej zwiedzenie Australii

Równik – Egzotycznie i gorąco
Ekwador, Brazylia, Kiribati, Malediwy, Indonezja, Kongo – to może być męcząca, ale także i egzotyczna podróż. Cały czas będziesz odczuwać gorąco, a po drodze zachwycisz się np. dżunglami i egzotycznymi zwierzętami.

Północ – zimno, ale i pięknie
Dla wolących chłód dobrym pomysłem jest trasa biegnąca od Yellowstone, przez Skandynawię i Syberię. W czasie takiej podróży możesz się delektować cudownymi widokami np. zorzami polarnymi. i czystym powietrzem.

Od północy do południa – zobaczysz wszystko
To najpełniejsza podróż dookoła świata. Można ją w zasadzie podzielić na trzy etapy. Zwiedzanie obu Ameryk, Europy i Afryki oraz Azji i Australii. W czasie tej podróży zobaczysz dosłownie wszystko. Pamiętaj jednak, że na taką podróż trzeba zarezerwować najwięcej czasu

Wężykiem – wszystkiego po trochu
Zamiast podróżować wzdłuż południka czy równoleżnika, można zwiedzać świat zygzakiem. Taka podróż może zawierać Kanadę, Rosję, Argentynę i RPA. Zobaczysz wtedy wiele różnych kulturowo miejsc.

Metropolie – Poznaj wielu ciekawych ludzi
Jeżeli od zorzy polarnej czy wodospadów, wolisz życie centrów wielkich miast, wybierz się w podróż po najbardziej popularnych miast świata. Możesz zwiedzić Nowy York, Paryż, Sydney, Tokio i Pekin. W czasie takiej podróży poznasz naprawdę wielu ludzi, z drugiej strony zwiedzanie największych metropolii oznacza też wyższe koszty.

moca