Sposoby na niezapomnianą podróż po świecie

Podróżować chciałby chyba każdy. Jest to jedna z tych rzeczy, którą większość osób wymieniłoby jako ulubione zajęcie. Podczas organizowania wycieczki warto zadbać o to, aby była ona maksymalnie udana i niepowtarzalna. Dobrze zorganizowana wycieczka będzie niesamowitym przeżyciem oraz wspaniałym wspomnieniem na długie lata. Oto kilka pomysłów na ciekawą podróż.

Podróż autostopem

Podróżowanie autostopem po świecie — czyż nie brzmi to bajecznie? Wyjść z plecakiem z domu i dać się ponieść przygodzie. Chyba każdy chciałby przeżyć taką wycieczkę, w iście filmowym stylu. Czemu by więc tego nie zrobić?

Oczywiście należy się nastawić na to, że realizacja takiego celu nie będzie tak łatwa, jak wybór wczasów w biurze podróży. Nie będzie też tak komfortowa. Ale dostarczy wrażeń i niesamowitych przeżyć.

Warto zaplanować przed takim wyjazdem trasę i znaleźć sobie miejsca, w których zatrzymamy się na noc. Jeśli zależy nam na tym, aby nie wydać zbyt dużo pieniędzy, dobrym pomysłem może okazać się wybór hostelu, zamiast ekskluzywnego hotelu czy pensjonatu. Pamiętajmy też o zaopatrzeniu się w odpowiednią odzież i elementy odblaskowe, które zapewnią nam bezpieczeństwo podczas dzikiej przygody.

Jeśli podobają nam się takie klimaty, warto też zainteresować się programem Auto Stop Race organizowanym przez grupę ludzi z Wrocławia. Co roku wielu studentów wyrusza w podróż do odległego kraju, poruszając się wyłącznie autostopem.

Work and Travel

Program Work and Travel jest świetną opcją dla studentów. Nie dość, że nie potrzeba wielkiej ilości pieniędzy, to z takiego programu możemy jeszcze przywieźć trochę oszczędności. Idea polega na tym, że młode osoby wyjeżdżają do innego kraju, aby pracować tam przez kilka miesięcy, następnie mają czas dla siebie, który mogą poświęcić na dalszą podróż po kraju. Jest to opcja zdecydowanie warta uwagi. Jeśli jesteśmy osobą studiującą, to warto zapoznać się ze szczegółami i wziąć udział w programie, aby przeżyć niezapomnianą przygodę.

Podróż motocyklem lub samochodem

Część osób postanawia wybrać się w podróż po świecie własnym pojazdem. Może to być samochód osobowy, camper czy też motor. Warto namówić więcej znajomych do takiej wycieczki, aby było nam raźniej. Pamiętajmy również o tym, aby przed wyjazdem zaopatrzyć się w cały potrzebny ekwipunek, w tym elementy takie jak chociażby odpowiednia odzież motocyklowa oraz zestaw do pierwszej pomocy.

A może jednak klasyka?

Jeśli powyższe opcje wydają nam się zbyt ryzykowne lub męczące możemy oczywiście skorzystać z klasycznej formy podróżowania, mianowicie ofert w biurach podróży. Jeśli chcemy znaleźć tanią ofertę, to warto rozglądać się za ofertami Last Minute. Cały czas pojawiają się tego typu atrakcyjne ogłoszenia i można wybrać się na wycieczkę, płacąc ułamek początkowej ceny. Oferty Last Minute znajdziemy w biurach podróży oraz w internecie. Pomocne mogą okazać się blogi poświęcone podróżowaniu — gdzie często znajdziemy informacje o ofertach, porównywarki cen oraz serwisy z atrakcyjnymi promocjami, chociażby popularny Groupon.

moca