Podróż dookoła świata! Dlaczego warto?

Marzysz o podróży dookoła świata, jednak trochę się boisz? Niepotrzebnie! Wbrew pozorom wycieczka wzdłuż i wszerz kuli ziemskiej nie jest taka trudna do zrealizowania, jak się wydaje, za to korzyści z jej odbycia jest multum!

Czy stać mnie na bilety?
Bilety lotnicze mogą być tanie! Linie lotnicze oferują bowiem bilety łączne, które kosztują nawet o 70% mniej niż bilety pojedyncze. Działa to podobnie do miesięcznego biletu autobusowego w twoim mieście. Zamiast kupować bilet na każde połączenie osobno, kupujesz raz duży bilet (z równie dużą zniżką) na wszystkie loty. Oczywiście koszty podróży dookoła świata są większe niż tylko bilety lotnicze, na szczęście są sposoby na ich uzbieranie i umiejętne zarządzanie nimi w czasie podróży.

Kogo spotkam w tej podróży?
Podróż dookoła świata to setki jak nie tysiące nowo poznanych ludzi! Ludzi pochodzących z każdego regionu świata i z różnych kręgów kulturowych. To świetny sposób na zawarcie ciekawych znajomości, rozwinięcie swych umiejętności interpersonalnych i podszkolenie się z języków. Możliwe, że w czasie podróży po świecie znajdziesz nawet miłość swojego życia. Takie historie przytrafiły się już wielu ludziom. Wiele osób zawarło także trwałe przyjaźnie właśnie w czasie podróży dookoła świata

Czy sobie poradzę?
Zwiedzenie całego świata to duże wyzwanie, lecz… nie taki wilk straszny jak go malują. W czasie podróży dookoła świata znajdziesz się w wielu nowych i nietypowych sytuacjach i nauczysz się z nimi radzić. Taka podróż to doskonała inwestycja w siebie, która zaprocentuje w przyszłości. Po powrocie będziesz nowym, lepszym człowiekiem, który poradzi sobie w każdej sytuacji.

Czy to na pewno świetna przygoda?
Tak, praktycznie każdy, kto tego doświadczył, uznaje podróż dookoła świata za jedno z najlepszych doświadczeń swojego życia. To czas, w którym możesz rozkoszować się wolnością i dobrą zabawą. Zwiedzanie najróżniejszych zabytków, imprezy w największych miastach świata, opalanie się nad oceanem, czy zdobywanie szczytów górskich, to tylko część z atrakcji. Podróż dookoła świata to także cudowne przeżycie… kulinarne. Możesz spróbować absolutnie każdej kuchni świata. W każdym regionie świata jedzenie jest unikalne, a w czasie podróży dookoła świata zachwycisz się jedzeniem wielokrotnie.

Czy podróż jest ryzykowna?
Cóż życie w ciągłej podróży może być męczące i czasem nawet niebezpieczne. Wszystko jednak zależy od Ciebie i od tego, jakie miejsca wybierzesz i jak przygotujesz się do podróży. W praktyce ryzyko, tego, że coś Ci się stanie, w czasie podróży dookoła świata jest podobne do tego, że coś Ci się stanie w twoim miejscu. W końcu samochód może Cię potrącić równie dobrze w Pekinie, co w Rzeszowie.

Będziesz miał o czym opowiadać!
Tak naprawdę profitów z podróży dookoła świata jest jeszcze więcej niż rozwój osobisty, wspaniała przygoda i poznawanie ciekawych ludzi. Po powrocie będziesz miał niezliczoną ilość wspaniałych i niepowtarzalnych historii, do opowiadania znajomym i zapewne zechcesz przeżyć taką podróż jeszcze raz!

moca