Czy każdy nadaję się na podróż dookoła świata?

Pieniądze można zawsze zarobić. Znaleźć czas jest trudniej, ale i ten problem można pokonać. Aby ruszyć w podróż dookoła świata, najważniejsze jest jednak pokonanie swych lęków.

Wygraj z samym sobą
To właśnie najczęściej bariery psychologiczne sprawiają, że ludzie nie realizują swoich wielkich marzeń, takich jak podróż dookoła świata. Na szczęście każdą barierę da się pokonać.

Czy podróż dookoła świata jest tylko dla silnych charakterów?
I tak i nie. Z jednej strony takie cechy jak pewność siebie, odwaga, ekstrawertyzm bardzo ułatwia podjęcie decyzji o wyruszeniu wzdłuż i wszerz kuli ziemskiej.

Z drugiej jednak strony, to właśnie podróż dookoła świata jest chyba najlepszą metodą na pokonanie nieśmiałości i strachliwości. Po odbyciu takiej podróży człowiek staje się bardziej otwartą i pewniejszą siebie osobą. Podróż dookoła świata jest bowiem czymś więcej niż czasem zabawy i ekscytacji. To doskonały sposób na rozwój osobisty i nabranie zdrowego dystansu do świata i swoich problemów.

W gruncie rzeczy osobowość człowieka ma więc drugorzędne znaczenie. Wystarczy chcieć spełnić swoje marzenia, a podróż dookoła świata będzie jednym z piękniejszych okresów w życiu. W dodatku taka podróż zmienia człowieka na lepsze. Pamiętaj, marzenia są właśnie po to, aby je realizować!

moca