Jaką polisę ubezpieczeniową wybrać?

Dobre ubezpieczenie na czas podróży dookoła świata jest bardzo ważne. Co prawda w drogę wyruszamy z zamiarem dobrej zabawy, jednak warto się zabezpieczyć na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń losowych.

Jakie warunki powinna spełniać doba polisa ubezpieczeniowa?
Być zawarta na pełen czas podróży, warto nawet zawrzeć ubezpieczenie na nieco dłuższy okres, na wypadek, gdy dojdzie do zmiany planów i przedłużenia podróży dookoła świata.
Chronić we wszystkich krajach, do których chcesz się wybrać. Z założenia podróż dookoła świata odbywa się na kilku kontynentach, ochrona polisy nie może być więc gwarantowana np. tylko na terytorium Unii Europejskiej.
Wybierz szerszą ochronę. Warianty polis turystycznych są bardzo różne, od tanich o wąskim zakresie ochrony, po rozbudowane polisy, które chronią ubezpieczonego praktycznie od wszystkich ryzyk. Na polisie nie warto oszczędzać. Lepiej wydać kilkadziesiąt złotych więcej na ubezpieczenie niż kilkadziesiąt tysięcy na leczenie.
Mieć odpowiednio wysokie „sumy ubezpieczenia” https://pl.wikipedia.org/wiki/Suma_ubezpieczenia.
Być dopasowana do stanu zdrowia. Jeżeli cierpisz np. na cukrzyce, to wykup polisę z rozszerzoną ochroną na choroby przewlekłe. Jeżeli tego nie zrobisz, to standardowa polisa nie ochroni Cię przed skutkami finansowymi związanymi z tą chorobą.
Przed zakupem konkretnej polisy, zbierz kilka konkurencyjnych ofert i porównaj ich OWU, zakresy ubezpieczenia oraz wysokość składek.

moca