Nie wszystko będzie idealne

Podróż dookoła świata to cudowne doświadczenie. Tak jak wszystko, również i taka wycieczka ma jednak swoje minusy. Warto się więc psychologicznie przygotować na pewne niekoniecznie miłe sytuacje, które mogą Cię spotkać w czasie podróży po całym świecie.

Będziesz dużo czekał
Odwołany lot, spóźniony pociąg czy oczekiwanie na odpowiednią pogodę może Cię spotkać wiele razy w czasie podróży dookoła świata. Czekać też będziesz w kolejkach sklepowych i w restauracjach, czasem też będziesz bez podłączenia do Internetu – cóż podróże uczą cierpliwości.

Czasem będziesz się też po prostu nudził. Sporo czasu spędzisz w różnych środkach transportu, gdzie nie będziesz miał, co robić. Nie każda atrakcja turystyczna okaże się też tak ciekawa, jak się wcześniej wydawało. Okazać się też może, że nie uda Ci się spełnić jakiegoś celu podróży. Przykładowo nie zdobędziesz wymarzonego szczytu górskiego, bo ryzyko lawiny będzie zbyt wysokie, a szlak zamknięty.

Nie wszyscy będą mili
W czasie swej podróży spotkasz mnóstwo ludzi, zdecydowana większość będzie do Ciebie pozytywnie nastawiona. Być może znajdziesz nawet przyjaciół i miłość swojego życia. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że na swej drodze można spotkać też mniej przychylnie nastawionych ludzi. Najlepiej po prostu ignorować takie osoby. Koniecznie jednak uważaj na naciągaczy i złodziei, którzy polują na zagranicznych turystów.

Nie każdy twój znajomy będzie też zadowolony z twojego wyjazdu, długi brak kontaktu osobistego, utrudniony kontakt telefoniczny i internetowy mogą okazać się testem waszej znajomości. Brak wifi, różnica stref czasowych mogą wpłynąć przecież niekorzystnie na niektóre relacje. Co więcej, ominie Cię wiele okazji, do świętowania ze swoimi bliskimi. Urodziny mamy, imieniny brata, ślub przyjaciółki – zabraknie Cię na tych uroczystościach, gdy będziesz w dalekiej podróży.

Pojawi się, więc uczucie tęsknoty za domem i bliskimi. Czasem się głęboko zasmucisz np., gdy zobaczysz skrajną biedę oraz podziały społeczne w danym regionie świata. W czasie podróży możesz też w głupi sposób straić sporo pieniędzy. W głowie może także pojawić się niepokój o to jak sobie poradzisz po powrocie z podróży.

Zmęczysz się
Ciągłe przeprowadzki, życie w biegu, z walizką w ręku, zmiana stref czasowych oraz klimatycznych, niezdrowe jedzenie, to wszystko może sprawić, że w pewnym momencie podróży poczujesz ogromne zmęczenie. Do tego dochodzić mogą problemy komunikacyjne, ze względu na brak znajomości miejscowego języka i panujących tam obyczajów czy też problemy zdrowotne takie jak np. biegunka czy nawet poważniejsze schorzenia

I tak warto!
Rzeczywiście podróż dookoła świata wiąże się z pewnymi ryzykami, minusami i wyrzeczeniami. Jednak liczba zalet takiej podróży jest znacznie większa, dlatego warto się w nią wybrać.

moca