Jak zebrać fundusze na podróż dookoła świata?

 
Podróż dookoła świata jest dzisiaj znacznie tańsza niż jeszcze kilkanaście lat temu. Obecnie w świat może pojechać niemal każdy, a nie tylko najzamożniejsi. Jednakże dla osoby o przeciętnych dochodach, zebranie odpowiednich funduszy na ten cel wciąż stanowi wyzwanie. Jak więc zebrać fundusze na podróż swojego życia?

Wykorzystaj swoje zasoby
Jeżeli jesteś szczęśliwcem posiadającym nieużytkowane aktywa, to rozważ ich sprzedaż. Bywa, że np. w spadku otrzymujemy działkę budowlaną, setki kilometrów od naszego miejsca zamieszkania albo też wysokiej wartości samochód. Jeżeli posiadasz jakikolwiek majątek, z którym nie wiążesz przyszłości, warto go sprzedać. Oczywiści uzyskane fundusze można wykorzystać na inny cel niż podróż dookoła świata, nie mniej taka wycieczka to naprawdę świetna inwestycja.

Możesz także wynająć mieszkanie, które w czasie twojej podróży byłoby puste. Takie rozwiązanie zapewni Ci, comiesięczny przypływ gotówki, dzięki któremu zrealizujesz swoje marzenia.

Zaoszczędź
Jeżeli jednak nie jesteś szczęściarzem, który otrzymał wielki spadek albo wygrał na loterii, to zdobądź pieniądze w inny sposób. Warto oszczędzać na ten cel, perspektywa wyjazdu w tak wspaniałą podróż to świetna motywacja, aby odkładać pieniądze. Oszczędzać można miesiące albo i nawet lata, ale cel jest tego warty. Równie dobrze przed podróżą możesz dorobić np. w pracy dodatkowej.

Pracuj w czasie podróży
Wielu podróżników, łączy przyjemne z pożytecznym. Można przecież pojechać w podróż dookoła świata i część czasu spędzić w pracy w miejscach pobytu. Zatrudnieni można znaleźć np. w hotelach. Nie jest to może komfortowe rozwiązanie, jednak rozwiązuje problem finansowy. Dobrze też, gdy wykonujesz pracę zdalną, która w dobie Internetu zyskuje na popularności. Jeśli, na co dzień pracujesz w domu na komputerze, to równie dobrze możesz to robić na drugim krańcu świata. Jedynym ograniczeniem jest tutaj konieczność posiadania stabilnego łącza Internetowego, przez cały okres podróży.

A może sponsor?
Niektórzy zwiedzają świat zupełnie za darmo, a fundusz otrzymują od sponsorów. Wtedy jednak samej podróży przyświeca jakaś idea, a sam jej plan jest ustalony z wymaganiami sponsorskimi. Taka metoda finansowania brzmi dość kusząco, jednak w praktyce trzeba się mocno wysilić i mieć sporo szczęścia, by uzyskać taką pomoc finansową z zewnątrz.

Lepiej krótko, niż wcale!
Zamiast zbierania horrendalnych sum pieniędzy można zminimalizować stronę kosztową. Przy mniejszym budżecie może Ci się nie udać spełnić wszystkich turystycznych marzeń, jednak ,nawet jeśli zrealizujesz, choć kilka z tych marzeń, to podróż dookoła świata będzie dla Ciebie cudownym przeżyciem.

moca