Przed wyruszeniem w świat zadbaj o zdrowie

Jeżeli chcesz miło spędzić czas, to przed i w trakcie podróży dobry stan zdrowia powinien być twoim priorytetem. Lepiej jest przecież podziwiać piękne widoki, zwiedzać wspaniałe miejsca niż przebywać w szpitalach.

Co zrobić przed wyjazdem?
Zanim wyruszyć w świat sprawdź swój stan zdrowia i zastosuj wszelkie działania profilaktyczne. Zbadaj krew, udaj się do dentysty, by mieć pewność, że nic Ci nie dolega. Przykładowo zęby lepiej zawczasu wyleczyć w Polsce, niż szukać dentysty będąc w egzotycznym kraju. Koniecznie sprawdź też, jakie zagrożenia czyhają w regionach, które odwiedzisz. Dokonaj także wskazanych szczepień.

Uważaj w szczególności na malarie, którą zarazić się można w ponad stu krajach. Chociaż nie ma na nią skutecznej szczepionki, to jednak umiejętne stosowanie profilaktyki farmakologicznej, jeszcze przed rozpoczęciem podróży, zminimalizuje ryzyko zapadnięcia na tę chorobę.

Jak ustrzegać się chorób w czasie podróży
W czasie podróży baw się dobrze, zachowaj jednak rozsądek w kwestiach zdrowotnych:

Pamiętaj o elementarnych zasadach higieny osobistej.
W miarę możliwości zdrowo się odżywiaj.
Zamiast leżeć całymi dniami na plaży, prowadź aktywny tryb życia. Pływanie, zdobywanie szczytów gór i pozostała umiarkowana aktywność fizyczna zadziała korzystnie na twoje zdrowie.
Pamiętaj o piciu dużej ilości płynów i uważaj na ekstremalne temperatury i owady.

moca