Bilet dookoła świata – czy to się opłaca?

Bilet dookoła świata? Tak to świetny pomysł, który pozwoli Ci zaoszczędzić tysiące złotych w czasie swojej podróży marzeń.

Jak to działa?
W skrócie mówiąc: bilet kupujesz raz, a latasz wiele razy, przez określony czas (na ogół jeden rok). Taki bilet to swojego rodzaju karnet, w czasie zakupu zaś określasz czas jego obowiązywania oraz miejsca, w które się na jego podstawie udasz. Bilet można kupić np. poprzez agencje pośrednictwa sprzedaży biletów, najtaniej jest jednak samemu ustalić zakres biletu, używając do tego wyszukiwarki lotów.

Czy są jakieś ograniczenia?
Zakup biletu należy dobrze przeanalizować. Nie warto kupować zbyt szerokiego biletu, którego w pełni nie wykorzystasz (bo po prostu przepłacisz). Z drugiej strony trzeba uważać, by taki bilet zawierał wszystkie przeloty, z których chcesz skorzystać.

Nawet bilety dookoła świata mogą mieć ograniczenia, takie jak:

Limit przelecianych kilometrów
Ograniczenie ilości przystanków np. tylko dwa na jednym kontynencie
Obowiązywanie biletu tylko w określonych przelotach
Ile to kosztuje?
Bilet dookoła świata jest tańszy nawet o kilkadziesiąt procent, w porównaniu do sumy wszystkich jednorazowo kupowanych biletów. Jego cena zależy głównie od długości trasy i warunków korzystania z tego biletu. W praktyce taki bilet może kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych, jednak przy odrobinie wysiłku można znaleźć bilet dookoła świata za kilka tysięcy złotych.

Cenne informacje
Warto wiedzieć, że ceny biletów dookoła świata nie wykazują praktycznie żadnych wahań w ciągu roku. Ich cena jest też niezależna od dnia tygodnia i godziny, w których czasie chce się odbywać loty.

Wybierając się w podróż dookoła świata, niemal na pewno będziemy dokonywać korekt w swych planach dotyczących podróży. Dlatego też dobrze jest wybrać taki bilet, który można elastycznie dostosowywać już po jego nabyciu. Przydatna może być np. możliwość wydłużenia limitu kilometrów, do których dany bilet upoważnia.

moca